Til forsiden
Chat med oss

AI har nå flyttet inn i PC-en – ikke bare som en skytjeneste, men som en integrert del av maskinen din. Dette muliggjøres av den nye NPU-en, som kjører AI lokalt og gir virksomheter helt nye valgmuligheter i en krevende IT-hverdag.

Du får også en introduksjon til de nye Copilot+ PC-ene powered by Intel – en ny generasjon PC-er bygget for kraftig lokal AI­ytelse. Du lærer hva Copilot+ PC er, hvilke scenarier den åpner for, og hvilken praktisk verdi den kan gi for dine ansatte og din organisasjon.

Med Intel Core Ultra får PC‑ene en ny generasjon prosessorer med innebygd NPU som gir raskere, mer energieffektiv lokal AI‑ytelse. Dette gir bedre respons, lengre batteritid og økt kapasitet for moderne AI‑drevne arbeidsoppgaver.

Delta og se, prøv og hør om det aller siste innen klienter og tilbehør.

Tid
12. mai. 2026, 09:00 - 15:00
Passer for
IT sjefer og innkjøpere.
Sted
Tromsø
Adresse
Sykehusvegen 23, 9019 Tromsø Vis på kart
Pris
Gratis
Meld deg på her Legg til i kalenderen

Dette kan du glede deg til:

Råd om hvilket klientutstyr som passer for nettopp din organisasjon

Innsikt i hvilke tjenester Atea kan levere for en moderne og sikker arbeidsplass

Besøk på stands hvor du kan se og prøve det nyeste innen klientteknologi

Frokost og lunsj

Mingling og nettverksbygging med bransjekollegaer og ledende teknologipartnere

Program for dagen

09:00 – 09:20 Ankomst med kaffe og frokost

09:20 – 09:30 Velkommen

09:30 – 10:15 Microsoft Copilot+ PC

10:15 – 10:30 Pause

10:30 – 11:00 Atea Finans

11:00 – 11:30 Lunsj

11:30 – 11:50 Partner-presentasjon Dell Technologies

11:50 – 12:10 Partner-presentasjon Lenovo

12:10 – 12:20 Pause

12:20 – 12:40 Partner-presentasjon HPinc

12:40 – 13:00 ONE for Good med Atea

13:00 – 13:15 Pause

13:15 – 14:00 Livssyklushåndtering med Atea - hvilke verdier legger Atea på toppen av klientreisen?

14:00 – 15:00 Pause og mingling

Teknologi

Partnere

Meld deg på her

Ved å samtykke godtar du at vi behandler og lagrer dine personopplysninger, og at dine opplysninger kan deles med våre samarbeidspartnere. Dette er nødvendig for å organisere og tilrettelegge aktiviteten og sikre kundeopplevelsen. Les mer i vår personvernserklæring og samtykket.