Pressemeldinger 2012



Atea rapporterer om vekst i driftsinntektene på 9,4 % og EBIT-vekst på 27,5 %

2012.02.02
Atea, den fremste leverandøren av produkter og tjenester innen IT-infrastruktur i Norden og Baltikum, offentliggjorde i dag resultatene for fjerde kvartal 2011, som viser driftsinntekter på MNOK 6 519,2, opp 9,4 %, og EBIT på MNOK 311,4, opp 27,5 %.


(Norwegian) NAV velger Atea

2012.01.30
(Norge) Atea AS har inngått avtaler med Arbeids- og velferdsetaten (NAV) om leveranse av programvare og konsulenttjenester. Avtalene har en varighet på 3 år med opsjon på utvidelse ytterligere 2 år. Atea estimerer verdien på avtalene til MNOK 70.


Nordisk opplæringsavtale med IF

2012.01.24
Atea har sammen med sin opplæringspartner New Learning, signert en opplæringsavtale med IF. Opplæringen omfatter utvikling og leveranse av e-læringsmoduler for Microsoft Office 2010 og Windows 7 på fem språk. 


Atea vinner rammeavtale med Plantasjen i Norden

2012.01.05
Atea AS skriver rammeavtale med Plantasjen og blir strategisk samarbeidspartner for deres virksomheter i Norge, Sverige og Finland på software, IKT-utstyr, -tjenester og drift. Avtalen har en varighet på 3 år


Atea kjøper telekommunikasjonsselskap på Nordvestlandet

2011.12.30
Atea AS har inngått avtale om å kjøpe Sunnmøre Kommunikasjon AS, med spisskompetanse innen telekommunikasjonsløsninger.