Dropzone er et ledende IT-infrastrukturselskap som selger sine produkter gjennom sin brukervennlige og effektive e-handelsløsning. Selskapet har 15 ansatte og en stor og lojal kundebase på mer enn 20 000 kunder innenfor privat og offentlig sektor.
Dropzone genererte driftsinntekter på MNOK 131,0 og EBITDA på MNOK 3,7 i 2009, og har hatt god inntjening siden selskapet ble etablert i 1999. Selskapet holder til i Oslo.
Oppkjøpet er strategisk viktig for Atea for å etablere Ateadirect i alle 7 land hvor Atea er representert, en dedikert eSHOP samt salgs- og markedsaktiviteter mot SMB-segmentet.
Kjøpsprisen (enterprise value) er MNOK 29,2. Aksjene er kjøpt fra Petter Fjellstad (styreleder) og ledelsen. Ledelsen og alle medarbeidere vil fortsette i Atea og være ansvarlig for å øke salget i SMB-segmentet i Norge.
Den kjøpte virksomheten ventes å generere driftsinntekter på MNOK 170,0 og EBITDA på MNOK 5,5 i 2010.
Kjøpet av Dropzone må godkjennes av Konkurransetilsynet og ventes å tre i kraft innen 16 virkedager.
For nærmere informasjon, vennligst kontakt:
Steinar Sønsteby, administrerende direktør, Atea AS, mobil +47 930 55 655
Jesper Mathiasen, direktør forretningsutvikling, Atea ASA, mobil +45 3078 1880
Rune Falstad, konserndirektør økonomi/finans, Atea ASA, mobil + 47 906 14 482